Skip to main content

ארגנטינה

ערים ופלאי טבע

טיול לסוף העולם 
 

קשה שלא להתאהב ביבשת הזו, שמקפלת כל כך הרבה שיאים.
בואנוס איירס המשובבת, עיר שונה מערי אירופה אך מזכירה במעט בארכיטקטורה שבה, החיים התוססים והאופי חם המזג בשכונותיה - מופעי הטנגו ברחוב יגרמו לנו לתחושת האהבים והנעורים.
אושואיה, המכונה סוף העולם ,הינה העיר הדרומית ביותר על הגלובוס והתחנה האחרונה לפני יבשת אנטרקטיקה.

שמורת הקרחונים לוס גלסיארס המדהימה באזור אגם ארגנטינו ובה אנו מבצעים יומיים מדהימים של טיולים בין קרחונים המתנשאים למרומים אדירים ואף לעיתים יתמזל מזלנו ונראה נפילות של חלקים מהם בשאון נפץ אדיר.
שמורת הפאיינה עוצרת הנשימה אשר הינה שיא נוסף בטיול זה ובה עמודי הפאיינה העוצמתיים בתוך שמורה אלוהית זו הממחישים לנו בני האנוש את כוחו גודלו ועוצמתו של הטבע ובוראו.

מעבר לא שגרתי בין רכסי האנדים מפוארטו ואראס לברילוצ'ה המשלב שייט באגמים ומסלול רכוב  - מעבר יפיפה שהוא יום שלם .

נפגוש את מפלי האיגואסו המרשימים שמיליוני ליטרים של מים משנים גבהים בנפילתם ופוערים פה לעוצמה הניתזת.

מסלול טיול לדוגמא :

יום 1 – תל אביב – אירופה – בואנוס איירס

נטוס דרך אירופה לעיר הבירה של ארגנטינה, בואנוס איירס.

יום 2 – בואנוס איירס

          לאחר הנחיתה העברה לבית המלון במרכז העיר

אחה"צ  חצי יום לסיור פנוראמי בעיר הבירה המודרנית  של ארגנטינה.

נתחיל את הסיור בין האתרים המרכזיים של העיר , נבקר בבית הקונגרס הלאומי, כיכר מאי המפורסם ,בית הממשל (הבית הוורוד) , הקתדראלה והקבילדו.

מכאן נמשיך לתיאטרון קולון  ולשכונת סאן טלמו. נקפוץ לביקור בשכונת לה בוקה, משכנם של מהגרים מאיטליה ומבצרה של קבוצת הכדורגל הידועה, שבתיה צבועים במגוון צבעים מרהיב. ברובע פלרמו נסייר באחד הפארקים היפים והגדולים בעיר בפלנטריום ובאתרים אחרים. נבקר  בפוארטו מדירו, אשר שימש בעבר כמעגן ספינות ושופץ למכלול משובב נפש של טיילות, בתי קפה ומסעדות. נסיים בבית הקברות לה ריקולטה, בו קבורים גדולי האומה, ביניהם אוויטה פרון.

רובע זה הינו גם מרכזי חיי הלילה של העיר.

יום 3 - ביקור בחוות גאוצ'וס

לאחר ארוחת בוקר  נצא לטיול אל חווה כפרית גדולה המשתרעת על למעלה מ- 2,000 דונם. החווה, מתמקדת  בגידול בקר וחקלאות, ומציגה את המיטב של תרבות הגאוצ'ו הארגנטיני.
עם הגעתנו מחכה לנו קבלת פנים חמה עם אמפנדס, ויין אדום.

נבקר במוזיאון הקפלה ובחוצות החווה ונתרשם מהפעילות היומית.
בצהריים נתכבד בארוחת ברביקיו עפ"י מיטב המסורת. ניצפה בריקודי  טנגו,וריקודי פולקלור אחרים האופייניים ל- גאוצ'וס. נתנסה ברכיבה על סוסים ועגלות בינות הנופים הכפריים הפראיים שמסביב.
קודם חזרתנו למלון בבואנוס איירס נקנח את היום במופע מרהיב של ה GAUCHOS על סוסיהם.
 

יום 4 - חצי יום שייט בדלתה של הטיגרה

לאחר ארוחת בוקר ניסע ברכבת אל תחנת היציאה בדלתה של הטיגרה. נעלה על סירה ונשוטט בין האיים של PARANA RIVER  ששטחו משתרע על 16500 ק"מ מרובעים ומכוסה ברובו ביערות טרופיים .

נשוט בין האיים , נראה רובעים מאוכלסים , בתי נופש של האליטה ועוד.

בשעות הערב נצא  לארוחת ערב ומופע טנגו מרהיב.

לטנגו יש קסם מיוחד גם מחוץ לארץ מוצאו: מניו יורק לסידני, אנשים שמעולם לא ביקרו בארגנטינה "נדבקו בחיידק" של הריקוד המיסטי והחושני.

יום 5 – בואנוס איירס - אושואיה

 לאחר ארוחת בוקר ניפרד מבואנוס איירס ונטוס לאושואיה, בירת טיירה דל פואגו, המכונה סוף העולם, בהיותה נקודת היישוב הכי דרומית על פני כדור הארץ.
לאחר הנחיתה ניסע לבית המלון להתארגנות.
בשעות הצהרים נצא לשייט על גבי סירת קטמרן בתעלת ביגל בעקבותיו של צארלס דארווין, אבי האבולוציה. נרים עוגן ממפרץ אושאיה הנמצא על גדות העיר והמכונה "מפרץ המים השקטים", ונעשה דרכנו אל התעלה דרך המעבר "הקטן" . התעלה, שמהווה גבול טבעי בין ארגנטינה ל-צ'ילה, ממוקמת בחלקו הדרומי של אי ארץ האש, שנוצר מקרחונים, ומכסה שטח של כ- 180 קמ"ר .האי מהווה נקודת מפגש בין האוקיאנוס האטלנטי והאוקיאנוס הפסיפי.

התעלה נתגלתה בשנת 1930 ע"י קפיטן פיטץ רוי, אשר פיקד על האוניה ביגל עם משלחת שבראשה עמד לא אחר מאשר צ'ארלס דארווין.

השייט במפרץ מאפשר תצפית על בעלי חיי ימיים נדירים ובהם: סקואס, אלבטרוס, קאוקנס, אריות ים , פינגווינים ועוד.

נעבור ליד המגדלור הדרומי ביותר בעולם בדרכנו לאי של אריות הים , שם נערוך תצפית עליהם. נמשיך בשייט דרך מעבר מגלן לאי הציפורים, ממלכת הקורמורנים , שם נוכל להתענג על צפייה במגוון רחב של בעלי כנף.

נחזור למלון שלנו ב-אושואיה.

יום 6 – טיול ג'יפים 4X4 אל האגם הנסתר ואגם פגננו לרגלי האנדים

לאחר ארוחת בוקר נעלה על רכבי שטח 4X4 ליום מרתק  אל האגמים פגננו ואסקונדידו (הנסתר).
נשים פעמינו  אל מרכזה של ארץ האש (גרנד טיירה דל פואגו), נחצה את רכסי הרי האנדים דרך המעברים המרתקים ונבקר בחוות גידול של כלבי המזחלות מגזע האסקי סיבירי .
לאחר מכן נמשיך צפונה לעבר רכס האנדים ,נעבור במעבר הרים  גריבלדי, המסלול שמחבר את הנהר, את החוות שבאזור ואת האי עם אושואיה. זה מעבר הרים הגבוה ביותר באזור והוא מטפס לגובה 460 מטרים. נעצור לארוחת צהרים על שפת אגם אסקונדידו, (האגם הנסתר ).

לאחר ארוחת הצהרים ומנוחה קצרה נמשיך בדרכינו לאורך האגם וחזרה למלונינו ב-אושואיה .

יום 7 – פארק הלאומי טיירה דל פואגו  - קלפטה

לאחר ארוחת בוקר ופינוי החדרים ניסע אל הפארק הלאומי TIERRA DEL FUEGO. נתחיל את סיורינו  בתחנת רכבת "סוף העולם" ונצטרף לנסיעה ברכבת הססגונית. נשמע הסבר על ההיסטוריה ועל מקורותיו של האזור,
על בית הכלא המפורסם ועל עבודתם של האסירים שבנו את הכלא מהעצים שהם כרתו בעצמם בקור המקפיא של האזור. ניהנה מהנוף המרהיב ונתבונן בשרידי המנסרה הישנה. נמשיך דרכנו באוטובוס אל הפארק דרך שבילים מסומנים ונצפה בצמחים ובבעלי החיים הנדירים.
נתענג על הנופים המרהיבים כגון:  פיפו פולס, באיה אנסנדה, אגם רוקה, לגונה נגרה ועוד. מכאן ניסע אל שדה התעופה ונטוס לאל קאלאפטה. עם הנחיתה ניסע לבית המלון בעיר אל קאלאפאטה.

יום 8 – פארק הלאומי לוס גלסיארס. קרחון פריוטו מורנו

לאחר ארוחת  בוקר נעשה את דרכנו אל הפארק הלאומי לוס גלסיארס ואל הקרחון המפורסם ביותר בעולם, פריטו מונו.
פריטו מורנו, הקרוי על שמו של חוקר פטגוניה, פריטו יאן פאנסיסקו, הוכרז כאתר מורשת עולמי בשנת 1981 על ידי אונסקו. בשל תנועתו המתמדת הוא נחשב ייחודי בין הקרחונים.

ניסע לאורך הקצה הדרומי של אגם ארגנטינו, נחצה את נהרות סנטינלה  ומיטרה, כשברקע נופיו של  רכס  הרי האנדים. נגיע  אל בראסו ריקו ולפארק הלאומי לוס גלסייארס.

בפארק מסלולי הליכה מסומנים ונוכל לשוטט במסלול עליון, האמצעי ותחתון בתוך הקירות הענקיים שסוגרים על הקניון, המתנשאים לגובה של 70 מטר. רוחבו של הקניון כ 5 ק"מ ואורכו/ עומקו כ 15 ק"מ.
אם יהיה לנו מזל נוכל לראות מפולות של גושי קרח המתנתקים מהקרחון הענק עקב תנועתו המתמדת.
תינתן אפשרות לארוחת צהרים במסעדת הפארק.

לינה במלון באל קלאפאטה.

יום 9 - שייט באגם ארגנטינה – קרחון אופסולה וביקור בחוות CRISTINA

לאחר ארוחת הבוקר במלון ניסע לפונטה בנדרה להפלגה בקטמרן באגם ארגנטינה , אחד האגמים הגדולים בכל איזור פטגוניה, והדרומי שביניהם. שטחו של האגם כ -1466 קמ"ר, ועומקו נע בין 150 ל- 500 מטר.
נשוט  לחלק הצפוני של האגם , דרך הזרוע תעלת קריסטינה  עד שנגיע לחזית הקרחון UPSULA

נמשיך בשייט עד לעגינה בכניסה לחוות קריסטינה, לאחר העגינה נצא למסלול רכוב ורגלי , נבקר במוזיאון מיוחד במקום ונמשיך בדרכינו אל נקודת תצפית מרהיבה על הקיר המזרחי של קרחון אופסולה . 
נחזור אל הסירה ונשוט חזרה,לאחר מכן העברה למלון 

 

שעת סיום משוערת 19:30
הערה:
נתיב השייט כפוף לתנאי מזג האוויר באזור ועפ"י החלטתו הבלעדית של הצוות.

לגלות עולם עם נטרוול

מסלולים נוספים לבחירה

אהבתם?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

Top