Skip to main content

 

כולל פארק אפטלינג, פארק וואליבי, האי טסל ושמורת כלבי הים , מדורודאם ושייט בחיטהורן

תקציר מסלול: 7 לילות באזור אמסטרדם

יום 1 ת"א – בריסל – אמסטרדם (גבינות, קבקבים וכפר דייגים)
היום הקסום הגיע. שדה התעופה. צ'ק אין. דיוטי פרי ואנו בדרכנו אל החוויה המשפחתית שלנו. נחיתה בבריסל. נסיעה קצרה ואנו
בהולנד. ארץ של טחנות רוח, קבקבי עץ, גבינות עגולות מכוסות במין נייר אדום וכמובן ייבוש הים – כל אלו ועוד נראה היום.
נטייל בכפר הדייגים, וולנדאם, שתושביו עדיין לובשים את בגדיהם המסורתיים, נלמד איך מכינים גבינה ונדע להבדיל בין גבינת "אדם" ל"גאודה" (או "חאודה", כמו שמבטאים ההולנדים), נראה איך מכינים קבקבי עץ בשיטות של פעם ואת טחנות הרוח.
בתום הביקור העברה לבית המלון .

 

יום 2 אמסטרדם (חוויה בטבע, טיול אופניים בהוחה פלואה וטירת דה האר)
יום של טבע ואופניים בהוחה פלואה. נטייל בין הדיונות, היערות, כרי המרעה ומשטחי הדשא הרבים ונכיר מקרוב את הטבע ההולנדי. נבקר במרכז המבקרים המרשים ונלמד על חיות הבר, אשר נמצאות בפארק ונוכל לרכב באופניים הלבנות המפורסמות שבפארק. נמשיך לטירת דה האר – הטירה הגדולה ביותר בהולנד. נתרשם מחדרי הטירה המפוארים, הגנים המטופחים והצריחים המרשימים אשר ייתנו לנו הרגשה שאנו באגדה קסומה. נשוב לבית המלון.

 

יום 3 אמסטרדם (אקשן בפארק וואליבי וגם שייט כיפי בחיטהורן)יום של כיף ואדרנלין בפארק וואליבי ההולנדי. שילוב מנצח של מתקני אקסטרים עם מתקנים ל"צעירים" שבחבורה. נבחר אם לשוט באבובים, להיות משוגרים לחלל, לעלות על הרכבת הגבוהה והמהירה "גוליית", להסתובב בקרוסלת התמנון או להנות מהנוף הירוק על הגלגל הענק. נמשיך אל שטחי הים שיובשו על ידי ההולנדים, אלו שנקראים פולדרים שהיו פעם חלק מהים וכיום יש עליהם כבישים, עיירות, וגם עיר גדולה – לליסטאד, שנקראת על שם המהנדס, שהמציא את שיטת הייבוש. נכיר את מלחמת ההולנדים בים דרך סיפורו של הנס הקטן, הילד מהרלם, שהציל את עירו משיטפון. ואנו כבר בחיטהורן – ונציה של הצפון. עיירה קסומה ובה אגם ציורי, תעלות מים צרות, גשרוני עץ, בתי אבן עתיקים וגינות מטופחות. נשוט בתעלות העיירה השלווה ונהנה מרחש המים וגעגוע הברווזים. בתום הביקור נשוב לבית המלון.

 

יום 4 אמסטרדם ( תצפית על העיר ,תעלות, כיכר הדאם והארמון המלכותי וגם הנקודה היהודית…)
יום באמסטרדם. עיר שזורה בתעלות לאורכה ולרוחבה, שספינות נהר משמשות בה למגורים, שבתיה בנויים על אלפי כלונסאות והאופניים הם כלי תחבורה חשוב בה. נעלה לתצפית מרהיבה על העיר מה-ADAM LOOKOUT ונראה את בתיה ותעלותיה של העיר ממעוף הציפור.
נראה את תחנת הרכבת המרשימה , את כיכר הדאם ובה הארמון המלכותי והאנדרטה לזכר קורבנות מלחמת העולם השנייה, המדרחוב ובו מגוון עצום של חנויות, ומגדל המינט, זו המטבעה העתיקה של העיר. נראה גם את כיכר רמברנדט, שוק הפרחים המפורסם וביתה של אנה פראנק (ללא ביקור) בו הסתתרה וכתבה את יומנה המפורסם ונלמד על סיפורה הטראגי. נבקר בבית הכנסת הפורטוגזי ונלמד על הקהילה היהודית המפוארת של העיר. בערב נצא (בתשלום) לסיור לילה הכולל שייט בתעלות העיר בין בתים ציוריים, גשרים ואתרים מוארים. חזרה מאוחרת לבית המלון.

 

יום 5 אמסטרדם (האי טסל ושמורת כלבי הים)
יום מיוחד לפנינו, ניסע לאי טסל אליו נגיע בשייט קצר מעבורת. האי הגדול והעתיק מאיי ואדן ההולנדים הינו שמורת טבע ענקית, שבה אלפי ציפורים. נבקר בשמורת אקומארה – מרכז לשימור וגידול כלבי ים. נלמד על עולם החי המדהים של הים הצפוני ,נצפה במופעי האכלת כלבי הים , נראה את האקווריומים ומוזיאון הלוויתנים ונוכל לאסוף כוכבי ים בחופי השמורה .
בתום הביקור נשוב לבית המלון.

 

יום 6 אמסטרדם (אפטלינג – אגדות והרפתקאות)
יום של אדרנלין והנאה. אנו בפארק השעשועים המפורסם בהולנד "אפטלינג". גמדים וטרולים הם רק חלק מההפתעות, שיחכו לנו בעולם האגדות המופלא, אשר שוכן במרכזו של יער עבות. נטייל אחורה בזמן, אל מרוקו העתיקה, ונרחף מעל יער האגדות שם נראה את כל הפיות. נשוט בעולמם של האינקה, בין זרמים לבנים ומפלים שוצפים. נחווה חוויה מלאת אדרנלין במגוון של רכבות הרים ממש מפחידות או נלך לבקר את עמי ותמי, כיפה אדומה ושלגייה ביער האגדות המקסים.
בתום הביקור נשוב לבית המלון.

 

יום 7 אמסטרדם (גן הפרחים קוקנהוף , עיר מיניאטורית והחרסינות של דלפט)
נבקר בגן הפרחים קוקנהוף ונהנה ממרבדים מקסימים של פרחים צבעונים. בגן שפתוח רק בעת פריחת הצבעונים (פחות מחודשיים בשנה) מיליוני פרחים מסוגים שונים בתצורות צבעוניות ומרהיבות.
נמשיך לדלפט, העיר שבה נרצח מלכה הראשון של הולנד וגם עיר החרסינה הכחולה. נטייל ברחובותיה של העיר ובכיכר המרכזית ובה בית העירייה המפואר והקתדרלה העתיקה. נראה את חנויות הפורצלן המיוחד לעיר – עיטורים וציורים כחולים על רקע לבן.
נסיים בביקור בעיר המיניאטורית מדורודאם, שבה עשרות מוצגים מכל רחבי הולנד: טחנות רוח, נמל התעופה, כיכר הדאם, הארמון המלכותי ועוד… נטייל בשבילי העיר בין המוצגים וערוגות הפרחים, נצטלם תמונת סלפי עם פארק הפרחים המוקטן או עם פסלו של הנס – הילד הגיבור. בתום הביקור נשוב לבית המלון.

 

יום 8 אמסטרדם – בריסל – ת"א (רוטרדם-סיור בעיר , בתי הקובייה וגם שוק האוכל החביב)
יום אחרון לטיול המשפחתי שלנו. נערוך סיור בעיר הנמל הגדולה רוטרדם . נראה את גשר ארסמוס ,את שכונת בתי הקובייה המיוחדים ואת מגדל היורומאסט -185 מטרים גובהו. נבקר בשוק האוכל החביב ונהנה מהארכיטקטורה המיוחדת של העיר המודרנית.
בתום הביקור, מלאי חוויות ועם טעם של עוד, ניסע לשדה התעופה בבריסל ונטוס ארצה.

 

האטרקציות הכלולות בטיול:

– כפרי דייגים
– חוות גבינות
– מפעל לקבקבי עץ
– פארק אפטלינג
– האי טסל
– שמורת גידול של כלבי ים
– פארק קוקנהוף
– ביקור באמסטרדם
– תצפית מה-A'DAM LOOKOUT
– פארק וואליבי
– שייט בחיטהורן
– ביקור בשמורת הטבע הוחה פלואה
– טירת דה האר
– ביקור ברוטרדם
– ביקור במדורדאם
– ביקור בדלפט
– ביקור בדן האג

 

המחיר כולל:

– טיסות סדירות במסלול ת"א – בריסל – ת"א.
– ארוחת בוקר בסגנון "מזנון חופשי" מדי יום.
– דמי כניסה לכל האתרים המפורטים במסלול אלא אם צוין אחרת (בתשלום).
– אוטובוס תיירים ממוזג ע"פ תכנית הטיול.
– סיור היכרות בכל עיר עם מלווה הקבוצה.
– מלווה קבוצה ישראלי.
– טיפים לנותני השירותים השונים (למעט סבלות).
– מסי נמל, הטל ביטחון ודלק.

 

הערות:

– בטיולים שמועד יציאתם מחודש יוני ואילך ייתכנו שינויים. המסלול הקובע הוא זה שיפורסם בחוברת קיץ 2020.
– ביקור בפארק קוקנהוף יתבצע בטיולי פסח בלבד.
– פגישות הקבוצה ייערכו בתל אביב. מועד המפגש ומיקומו יעודכנו באתר האינטרנט כחודש לפני מועד היציאה.
– מחיר הטיול אינו כולל טיפ למלווה הקבוצה

 

 

   

 

 

 

Top