Skip to main content

 

5 ימים מלאים, ללא סיורי בחירה, ארוחה חגיגית אחת

תקציר המסלול: 4 באזור אתונה

 

יום 1 תל אביב-אתונה 
פגישה בנמל התעופה בן גוריון וטיסה לאתונה, בירת יוון. בהגיענו, נצא לסיור באתריה הקלאסיים של אתונה - הכיכרות החשובות סינטגמה ואומוניה, נראה את אנדרטת החייל האלמוני לזכרם של חלליה שנפלו במלחמת העצמאות, בית הפרלמנט. נראה את האקדמיה והספרייה הלאומית ואת אצטדיון פנתינייקוס בו נערכו המשחקים האולימפיים ב- 1869. בתום הסיור העברה לבית המלון.

 

יום 2 אתונה (הגשרים בתעלת קורינתוס, חומות הקיקלופים במיקנה והטברנות בנפליון)
ניסע אל אחד האתרים המיוחדים ביוון. תעלת קורינתוס. התעלה שאורכה כ-6 ק"מ וגובה דפנותיה 80 מטרים מעל פני הים היא מבצע הנדסי שהחל בימיו של נירון קיסר וחודש רק בשנת 1881. עם קצת מזל נראה את הגשרים השקועים המורמים לצורך מעבר כלי רכב. מחזה מרשים ביותר. נמשיך אל חבל ארגוליס אל מיקנה. בעיר המוזכרת בסיפורי הומרוס נמצאו קברים עתיקים. נראה את האקרופוליס, את שער האריות ונשמע את סיפורי פרסאוס, אגממנון ודמויות מיתולוגיות אחרות. נמשיך אל נפפליון. עיר נמל יפה. סמטאות צרות, בתים צבעוניים חנויות בתי קפה וטברנות. נטייל בעיר ונצפה על המפרץ מהמבצר שבראשה. חזרה מאוחרת לבית המלון.

 

יום 3 אתונה (אגם ווליגמני, כיף סוניו ומקדש פוסיידון)
היום ניסע לאורכו של החוף, דרך השכונות המפוארות בפרברי אתונה אל כיף סוניו ומקדש פוסיידון. בדרכנו נעצור להתרעננות קצרה ליד אגם ווליגמני, פלא טבע מרהיב ביופיו. נמשיך לכיף סוניו, לשון היבשה שהייתה מקום פולחן מקודש לספנים היוונים ששבו לביתם מהים האיגאי, על המצוק נבנה מקדש מפואר לאל הים – פוסיידון ועל אחד מעמודיו נחרת שמו של המשורר ביירון שכתב על הכיף והמקדש. בתום הביקור נשוב לבית המלון.

 

יום 4 אתונה (האקרופוליס ורובע הפלאקה)
סיור מהנה ומעניין באתר המפורסם ביותר ביוון. גבעת האקרופוליס. נטייל בין המבנים העתיקים עדות לעושרה וחשיבותה של אתונה בימים ההם. נראה את הפרתנון את התיאטרון של דיוניסוס את המוזיאון ואת מקדשו של זאוס ונשמע גם סיפורי מיתולוגיה מרתקים. בשעות אחה"צ נטייל ברובע הפלאקה שלמרגלות האקרופוליס האזור כונה בעבר "שכונת האלים" בגלל קרבתו לאקרופוליס. הוא העתיק ביותר באתונה ומשופע בבתים ציוריים, טברנות, חנויות צבעוניות דוכנים שונים ומשונים.
בערב נצא לארוחת ערב חגיגית לסיום טיולנו.

 

יום 5 אתונה - ת"א 
יום אחרון לטיולנו. הבוקר חופשי לקניות במרכז העיר או בשווקים הרבים שבעיר. נוכל לבחור בין שוטטות בשוק מונאסטיראקי –השוק הפתוח הגדול בעיר ובו אינספור דוכנים וחנויות לממכר בגדים, רהיטים נעליים, מטבעות ודברי סדקית אוירה נהדרת וגם בתי קפה ומסעדות לבין הקניון המקורה והמודרני באזור קולונקי.
בשעות אחה"צ המאוחרות העברה לשדה התעופה וטיסה ארצה.

 

האטרקציות הכלולות בטיול:

- ביקור באקרופוליס
- טיול ברובע הפלאקה
- סיור בעיר
- ביקור בכיף סוניו
- מקדש פוסיידון
- אגם ווליגמאני
- ביקור בנפפליון
- ביקור במיקנה
- תעלת קורינתוס

 

המחיר כולל:

- טיסה סדירה במסלול ת"א – אתונה – ת"א.

- לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה ו/או ראשונה.
- ארוחת בוקר בסגנון חופשי "מזנון חופשי" מדי יום.
- דמי כניסה לכל האתרים המפורטים במסלול אלא אם צוין אחרת (בתשלום).
- אוטובוס תיירים ממוזג ע"פ תוכנית הטיול.
- סיור היכרות בכל עיר עם מלווה הקבוצה.
- מלווה קבוצה ישראלי.
- טיפים לנותני השירותים השונים (למעט דמי סבלות).
- מסי נמל, הטל ביטחון ודלק.

 

הערות:

- פגישות הקבוצה ייערכו בתל-אביב .
- מועד המפגש ומיקומו יעודכנו כחודש לפני מועד היציאה באתר האינטרנט

- טיולי מסורת – ארוחת בוקר בכלים חד פעמיים ממצרכים מותרים וארוחת ערב כשרה אחת.
- מחיר הטיול אינו כולל טיפ למלווה הקבוצה.

 

   

 

 

 

Top