Skip to main content

 

כולל ראפטינג , פארק חבלים, ביקור בפיראן ופורטורוז ו-2 ארוחות ביום
תקציר מסלול:  2 לילות לינה בזאגרב, 5 בלובליאנה

 

 

יום 1 ת"א – זאגרב (העיר העתיקה)
היום הקסום הגיע. שדה התעופה. צ'ק אין. דיוטי פרי ואנו בדרכנו אל החוויה המשפחתית שלנו.
נחיתה בזאגרב – עיר הבירה של קרואטיה. נערוך סיור בעיר היפה. נעלה מכיכר ילאצ'יצ'ה ברכבל אל עבר העיר העליונה העתיקה. נראה את מגדל הגנבים אשר שרד מהמאה ה-13. נראה את כנסיית סנטה קתרינה (הנחשבת ליפה בעיר) ואת כנסיית סנט מרק בעלת גג רעפים צבעוני ומעוטר. נטייל בסמטאות העיר ונהנה מבתי הקפה ומחנויות המזכרות הרבים. נראה את גבעת הקפיטול, את לוח הזיכרון לבית הכנסת שנחרב, האוניברסיטה וכמובן את השוק הצבעוני. בתום הסיור העברה לבית המלון.

 

יום 2 זאגרב (מעיינות ומפלים בפליטוויצה וגם בראסטוקה)
מכינים את המצלמות. יופי עוצר נשימה בפנינת טבע מרהיבה. פארק המפלים והמעיינות - פליטוויצה , אתר מורשת עולמי של אונסק"ו. 16 אגמים מדהימים ביופיים ושונים בצבעם, מחוברים זה לזה בעשרות מפלי מים מרהיבים וצמחייה מגוונת ועשירה. נטייל בין המפלים והמעיינות, בשבילי ההליכה והגשרונים הרבים שבפארק. נצטלם תמונות סלפי עם המפלים.
בדרכנו חזרה, נעצור בראסטוקה, כפר קטן וייחודי, בו בתי הכפר בנויים בין מפלי מים. נטייל בכפר ונהנה מיופיו המיוחד.
בתום הביקור נשוב לבית המלון.

 

יום 3 זאגרב - לובליאנה (הנטיפים בפוסטוינה ואקשן בפארק החבלים)
אנו בדרכנו לסלובניה - ארץ קטנה שופעת נהרות, קניונים, אגמים תכולים, עיירות ציוריות, טירות וגם עיר גדולה לובליאנה עם מרכזי תרבות, מדרחוב, מסעדות ומרכזי קניות. ערבוב מושלם של טיול קניות ואוכל טוב .
נבקר במערת פוסטוינה. היפה, מערת הנטיפים, השנייה בגודלה בעולם. ניכנס אל המערה ברכבת כורים מיניאטורית המונעת בחשמל, נסייר באולמות הסלע הצבעוניים ונראה עשרות נטיפים וזקיפים, בני מאות ואלפי שנים, בצורות שונות ובגדלים שונים .
נמשיך לחוויה משפחתית מלאת אדרנלין - פארק החבלים. הסבר בטיחות קצר עם השגחה קפדנית וצמודה של מדריכי האתר ואנו כבר נרתמים לחבלים ומנסים את מסלולי ההליכה על צמרות העצים ואת האומגות .
נצטלם תמונת סלפי בגבהים וניסע לבית המלון באזור לובליאנה.

 

יום 4 לובליאנה (ראפטינג כיפי, רכבל להר ווגל, מפלים בוינטגאר וקרמשניט בבלד)
חוויה רטובה מלאת אדרנלין בראפטינג, המתאים לכל המשפחה. החלפת בגדים, הסבר בטיחות ממצה וכולם חותרים ונהנים בנהר. נסיעה קצרה ואנו כבר עולים ברכבל להר ווגל רק 1500 מ גובהו אבל ממנו תצפית נפלאה על אגם בוהין ורכסי הטריגלאב, ההרים המקיפים אותו. נמשיך לטיול מרתק בערוץ וינטגאר העמוק, הצר ושופע המים. נהלך על גשרי עץ התלויים להם מעל למימיו של הערוץ העמוק, הירוק והיפהפה, השופע מפלים ובריכות, דגים, עופות וצמחיה עבותה. ונצטלם תמונת סלפי עם המפל הגדול. נסיים באגם בלד – הפנינה שבכתר. מים צלולים ונוצצים, טירה על ההר ונוף קסום. נהנה מקפה משובח, על שפת אגם בלד, עם עוגת קרמשניט, שכאן עושים אותה הכי טוב בעולם... בתום הביקור העברה נשוב לבית המלון.

 

יום 5 לובליאנה (המצודה בפרדיאמה, העיר העתיקה בפיראן וגם פורטורוז')
ביקור במצודת פרדיאמה - המצודה שנבנתה בתוך סלע ענק, בה הסתתר "רובין הוד" הסלובני. נראה חדרים מרוהטים, מעברים סודיים ונוף מרהיב. נמשיך לפיראן, עיירה קטנה וססגונית בסגנון ים תיכוני. עדיין בסלובניה אבל האיטלקית מתנגנת בסמטאותיה. נטייל במרכז העיר, אשר נמצא על לשון יבשה צרה בתוך המים, נראה את כיכר טארטינייב, המרוצפת כולה בשיש לבן ובה מבני הציבור של העיר. נטייל בסמטאות העתיקות עמוסות בתי קפה וחנויות ציוריות, נראה את נמל היאכטות וספינות הדיג ונהנה ממסעדות הדגים שברציף. נסיים בפורטורוז',"נמל הוורדים", הסמוכה. נטייל בטיילת היפה של עיר הקיט הסלובנית ונספוג מהאווירה המיוחדת של העיר. בתום הביקור נשוב לבית המלון.

 

יום 6 לובליאנה (3 מדינות ביום אחד סלובניה, טירמיסו בטרוויזו ושטרודל באוסטריה)
יום מיוחד. נוכל לטייל (בתשלום) ב-3 מדינות –משולש הגבולות של סלובניה איטליה ואוסטריה.
נתחיל באיטליה –פיצה, איטלקית מתגלגלת , ספגטי ומוצרי עור עם הנופים המדהימים שאנו מכירים מסלובניה. ניסע ללאגו דה פוזינה המרהיב. נמשיך לעיירת הגבול טרוויזו, עיר מקלט של נאצים, לאחר מלחמת העולם השנייה וגם בירת הטירמיסו ומקום מפעל האופנה "בנטון". נהנה משוק העורות ומקפוצ'ינו וטירמיסו איטלקיים מקוריים. נחצה את הגבול למדינה השנייה –אוסטריה . רק 20 ק"מ ואנו בחבל קרינתיה , שבו יש על פי הספירה "רק" 1200 אגמים. נבקר בעיירה פלדן, אשר שוכנת לחופו של אגם וורתר המרהיב ביופיו. נסיים בקלגנפורט, בירת המחוז ונטייל בכיכר העיר ובמדרחוב העתיק על סמטאותיו הציוריות. בתום הביקור, נשוב לבית המלון בסלובניה, כמובן.

 

יום 7 לובליאנה – זאגרב – ת"א (עיר עתיקה וקניות בלובליאנה)
ביקור בלובליאנה העיר השוכנת על גדת נהר ובה בנייני פאר בארוקיים, כיכרות רחבות פסלים ומזרקות. נטייל בעיר העתיקה שבין המצודה והנהר, נראה את כיכר פרשרן על שם המשורר הלאומי , הגשר המשולש, הקתדרלה, גשר הדרקון ואת בית העירייה. נטייל בסמטאות העיר ונהנה מהאווירה המיוחדת והתוססת של העיר העתיקה. נסיים במרכז הקניות BTC (בו 450 חנויות שונות) ונהנה מאחר צהריים של קניות. מלאי חוויות ועם טעם של עוד ניסע לשדה התעופה בזאגרב ונטוס ארצה.

 

האטרקציות הכלולות בטיול:

קרואטיה
- פארק פליטוויצה
- ביקור בראסטוקה
- סיור בזאגרב

 

סלובניה
- הליכה בקניון וינטגר
- אגם בלד
- מערת פוסטוינה
- פארק החבלים
- אגם בוהין
- הר ווגל
- סיור בלובליאנה
- מצודת פרדיאמה
- ביקור בפיראן
- ביקור בפורטורוז'
- מרכז הקניות BTC
- ראפטינג

המחיר כולל:

- טיסות שכר במסלול ת"א – לובליאנה – ת"א.
- לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה ו/או ראשונה.
- ארוחת בוקר בסגנון "מזנון חופשי" מדי יום.
- דמי כניסה לכל האתרים המפורטים במסלול אלא אם צוין אחרת (בתשלום).
- אוטובוס תיירים ממוזג ע"פ תוכנית הטיול
- סיור היכרות בכל עיר עם מלווה הקבוצה.
- מלווה קבוצה ישראלי.
- דמי סבלות בבתי המלון בלבד.
- מסי נמל, היטל בטחון וטיפים

הערות:

- פגישות הקבוצה ייערכו בתל-אביב . מועד המפגש ומיקומו יעודכנו באתר האינטרנט כחודש לפני מועד היציאה
- מחיר הטיול אינו כולל טיפ למלווה הקבוצה.
- בפארק החבלים דרגות קושי שונות והוא מתאים לכל המשפחה (מגיל 6 ומעלה).
- שים לב לתנאי הביטול המיוחדים לטיול שכר ב"תנאים והגבלת אחריות".

 

   

 

 

 

Top