להזמנות:
03-7777-333
כניסה לפייסבוק מבצעים חמים
קבל מבצעים למייל בזמן אמת
חיפוש

חיפוש מידע על יעדים

קפריסין | לארנקה דגל למדינת קפריסין
1 :תמונה
לרנקה הינה העיר המתפתחת ביותר בקפריסין , בעיקר תודות לנמל התעופה הבינלאומי החדש שלה. בלרנקה חיים 60,000 תושבים ומצויים בה חופי רחצה רבים ובתי מלון מסוגים שונים.
סיורים
מסלול הטיול:
את הסיור בעיר נתחיל במבצר של לרנקה שברחוב אנקרה על שפת הים. המבצר נבנה בשנת 1625 ושימש בתחילה כבית כלא. ניתן לטייל על חומות המבצר ולתצפת על העיר. המבצר הוסב למוזיאון המציג ממצאים ארכיאולוגיים שנחשפו בחפירות בעיר. המבצר פתוח בחודשים יולי-אוגוסט בימים שני-שישי בין השעות 18-8 וביתר חודשי השנה עד 17. הכניסה בתשלום. משם נמשיך צפונה ובצומת הרחובות פנורומניס ואגיו לזרוס נמצאת כנסיית איוס לזרוס
(AGIOU LAZAROU). הכנסייה נבנתה במאה התשיעית לספירה ע``י הקיסר ליאו על קברו של לזרוס הקדוש פטרונה של העיר. מגדל הפעמונים של הכנסייה נבנה בשנת 1857. מהכנסייה נפנה שמאלה לרחוב ארמו ונגיע אל השוק של לרנקה . זהו שוק ססגוני ואחד
מרחובות הקניות המרכזיים בעיר. מעבר לרחוב לורדו וירוניס נמצא מוזיאון פירידס (PIERIDES MUSEUM) שבו אוסף ארכיאולוגי מרשים. המוזיאון פתוח בקיץ בימים שני-שבת בשעות 13-9 ו- 19-16 ובחורף בימים שני-שישי בשעות 13-9 ו- 18-15. הכניסה בתשלום. לאחר הביקור במוזיאון נלך ימינה לכיוון צפון מערב ונגיע לרחוב קומוניס שם שוכן המוזיאון הארכיאולוגי של לרנקה (LARNAKA ARCHIEOLOGICAL MUSEUM). במוזיאון מוצגים כדים, כלי זהב, תכשיטים ופסלים מתקופות קדומות. המוזיאון פתוח בקיץ בימים שני-שישי 14:30-7:30 וביתר חודשי השנה גם ביום חמישי עד 18. הכניסה בתשלום. מן המוזיאון נמשיך ברחוב קומוניס עוד כ- 300 מ` ומגיעים אל האקרופוליס של קיטון העתיקה. קיטון הייתה אחת מעריה העתיקות של קפריסין ובירתה בעבר. פעם היו במקום מקדשים להרקולס ואפרודיטה, אך כיום נותרו במקום רק שרידים מעטים.
טיולים מחוץ ללרנקה:
נצא מלרנקה דרומה לכיוון נמל התעופה של העיר, ולאחר מספר קילומטרים נגיע לאגם המלח ( LARNACA SALT LAKE). בחורף האגם מלא מים ובקיץ הוא מתייבש ועליו מתגבשת שכבת מלח בעובי של 10-4 ס``מ. לפי האגדה נוצר האגם מקללתו של לזרוס הקדוש, לאחר שאשה סרבה לתת לו לאכול אשכול ענבים מכרמה הוא הפך את הכרם לאגם מלח. על גדות אגם המלח נמצא מסגד הלה סולטאן (HALA SULTAN TEKKE ) מסגד זה הינו קדוש למוסלמים. הוא נבנה בשנת 1816 מעל קברה של אום הרם שהיתה, על פי המסורת, אמו המאמצת של מוחמד. המסגד פתוח למבקרים בקיץ מדי יום בשעות 19:30-7:30 וביתר חודשי השנה בין השעות 7:30 ועד השקיעה. הכניסה חופשית.
לראש העמוד...   הדפס קטגוריה...