5 ימים

עמק הלואר וטירותיו
כולל טירות הלואר וילנדריי – שננונסו -ביקור בסומור וב"כפר המערות"

 

 

יום 1 תל אביב – פריז – עמק הלואר (ז'אן ד'ארק באורליאן – המדרחוב בטור)
פגישה בנמל התעופה בן גוריון וטיסה לפריז. נחיתה ואנו כבר בדרכנו אל אחד המקומות היפים בצרפת-עמק הלואר. אזור הנופש של אצילי צרפת ובו עשרות טירות וגנים מרהיבים. נעצור תחילה באורליאן , מקום הולדתה של ז'אן ד'ארק, נטייל בעיר העתיקה ונראה את פסלה של "הבתולה מאורליאן" הניצב בגאווה במרכז העיר. נמשיך לביקור בקתדרלה שנבנתה ונהרסה ונבנתה שוב כתוצאה ממלחמות הדת . בתום הביקור נמשיך לעיר טור, בירת עמק הלואר . נטייל ברובע העתיק של העיר שכולו מדרחוב, על שלל המבנים היפים והמיוחדים הבנויים מקורות עץ, ונראה את אחת הכיכרות המרשימות ביותר – כיכר פלומרו. עם סיום הביקור העברה לבית המלון .

 

יום 2 עמק הלואר (הגנים בווילנדריי וטירת הנשים הקסומה שננונסו )
היום נצא לביקור באחד הגנים היפים של עמק הלואר, גני טירת וילנדרי. גנים המשתרעים על פני כ70 דונמים ומחולקים לפי נושאים, ומדורגים ב3 תבניות. כל גן בנוי כך שבמרכזו כיכר עם מזרקות מים, ומטפסים ססגוניים המשלבים את העקרונות של האומנות האיטלקית והצרפתית מימי הביניים. משם נמשיך לטירת שנונסו הממוקמת בלב נהר שר וידועה כ"טירת הנשים". הטירה שימשה את האשה המרתקת דיאן דה פואטייה ואת קתרינה דה מדיצ'י שתיהן חלק ממשולש רומנטי היסטורי מפורסם .בסיום הביקור נמשיך לעיירה אמבואז נהנה לטייל בעיירה היפה , הנמצאת על גדות הנהר שם נהנה ממדרחוב העיר המיוחד. בסיום חזרה לבית המלון.

 

יום 3 עמק הלואר (הארמון בסומור – טורקאנט-(כפר המערות) ויקב טיפוסי)
היום נצא בנסיעה לאורך הנהר, בין כפרים ועיירות , ונחלוף על פני טירות הבנויות על שפת הנהר או על הצוקים שמעליו. נגיע לסומור, נצפה בארמון הניצב על צוק גבוה מעל הנהר, ונבקר באחד היקבים הידועים באזור ובתופעה המיוחדת לאזור,הכפר טורקאנט .הכפר נבנה על ידי כורי אבן הגיר והפועלים שבנו את הטירות באיזור. והוא חצוב כמעט כולו באבן, כך שאנשיו גרים למעשה בבתים חצובים בסלעי גיר.
בשעות אחה"צ נוכל (בתשלום) ליהנות משייט רגוע על נהר הלואר הכולל גם טעימת יין מקומי.
בתום השייט נשוב לבית המלון.

 

יום 4 עמק הלואר (הטירה בבלואה – הגנים בשמבורד המדרחוב באמבואז)
היום נבקר בבלואה עיר ששמרה על צביונה מימי הביניים. העיר שהייתה מקום מושבם של דוכסים ורוזנים, שוכנת במקום בו הנופים הסלעיים של הגיר מתחלפים באדמות האדמדמות. נבקר בטירה המיוחדת נמשיך אל טירת שמבור אחד הארמונות הענקיים והמרשימים בעמק הלואר. מכלול ארובות, צריחים, מגדלי פעמונים, פינות סתר, חלונות וכרכובים. עיצוב הארמון מיוחס לליאונרדו דה וינצ'י. נטייל בגנים היפים ונצפה על הטירה הענקית .נסיים בביקור קצר בעיירה אמבואז הידועה במדרחוב התוסס שבה . נטייל בעיירה ונצפה על הטירה המבוצרת .
בערב ארוחה חגיגית לסיום טיולנו.

 

יום 5 עמק הלואר – פריז – תל אביב
יום אחרון והרי בלי טעימה קטנה מפריז אי אפשר. ניסע לעיר היפה ונערוך סיור פנורמי במרכז העיר. נעבור דרך כיכר הבסטיליה בה עמד הכלא המפורסם בזמן המהפכה הצרפתית משם נמשיך לרובע היהודי ,רובע "המארה" נבקר בכיכר ווז’ ורחוב רוזייר מרכזו של הרובע ובסיום נצא לרחוב ריבולי דרך בית העירייה כיכר הקונקורד ונסיים בשדרות האליזה ושער הניצחון.
בתום הביקור מלאי חוויות ועם טעם של עוד ניסע לשדה התעופה לטיסה ארצה.

– ביקור באורליאן
– ביקור בטור
– ביקור באמבואז
– טירת שנונסו
– טירת בלואה
– גני טירת שמבור
– גני וילנדרי
– ביקור בסומור
– כפר המערות טורקאנט
– ביקור ביקב

– טיסה במסלול ת"א –פריז-ת"א
– מיסי נמל, היטל ביטחון ודלק.
– לינה בבית מלון בדרגת תיירות טובה או ראשונה.
– ארוחת בוקר בסגנון "מזנון חופשי" מדי יום.
– ארוחת ערב חגיגית אחת.
– דמי כניסה לאתרים כמפורט במסלול.
– אוטובוס תיירים ממוזג ע"פ תכנית הטיול.
– מלווה קבוצה ישראלי.
– טיפים לנותני השירותים השונים (למעט סבלות).

– המחיר אינו כולל טיפ למלווה הקבוצה, הטיפ המומלץ הוא 3 אירו לאדם ליום.

לפרטים נוספים והזמנה
03-715-9999

מתלבטים? מלאו ונחזור אליכם
צרפו אותי לרשימת הדיוור