5 ימים

מתנה

היער השחור – 5 ימים

כולל מפלי הריין, שייט בטיטיזי וביקור בקולמאר

 

יום 1 ת"א – ציריך – היער השחור (מפלי הריין ושייט בטיטיזי)
ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונמריא לציריך. עם הנחיתה נצפין לעבר מפלי הריין האדירים אשר בקרבת שפהאוזן. נצפה בהם ונתרשם מעוצמת המפלים שרוחבם כ-150 מטרים וגובהם 21 מטרים – אלו המפלים הגדולים ביותר במרכז אירופה. נמשיך ליער השחור, נבקר בטיטיזי – האגם שלחופיו בילה הקיסר טיטוס את חופשותיו. נערוך שייט רגוע באגם ולאחריו נטייל בעיירה השקטה שעל שפת האגם ונהנה מחנויות המזכרות, ובתי הקפה שבה. פה נוכל לטעום את עוגת היער השחור המפורסמת.
בתום הביקור העברה לבית המלון .
יום 2 היער השחור (גנגנבאך, מפלי טריברג ופרייבורג)
יום של נופים מיוחדים ועיירות ציוריות. נבקר בעיירה גנגנבאך, בה נטייל בין בתי העץ הציורים עטורי הפרחים. נראה את בית העירייה, את ארמון לוונברג ואת המנזר הבנדיקטי שבעיר. נמשיך אל מפלי טריברג אשר נופלים מגובה של 160 מטרים. נטייל ברחובות העיירה אשר מזכירה איורים מסרטי דיסני. את היום נסיים בבירת היער השחור – פרייבורג. נראה את כיכר מינסטר והקתדרלה, נטייל בעיר העתיקה ונהנה מבתי הכולבו הגדולים ומעשרות החנויות במדרחוב התוסס של העיר. בתום הסיור נשוב לבית המלון.

 

יום 3 היער השחור (באדן באדן כביש 500 ושטרסבורג)
נבקר בבאדן באדן – עיר מרחצאות מרפא והקיט של עשירי אירופה במאה ה-19. נראה את הקורהאוס המרהיב ואת בית הקזינו הראשון באירופה, בו הוסרט הסרט "קאזינו רויאל (1970)" עם ג'יימס בונד. נטייל בין החנויות הרבות אשר במדרחוב נמשיך וניסע לאורך כביש 500 המפורסם אל פנינת חמד –מאמלזי –אגם תכול בין גבעות מיוערות. נערוך טיול רגלי קצר לאורך האגם ונהנה מדוכני המזכרות שלידו.
בערב נצא לסיור לילה (בתשלום) בעיר שטרסבורג. נראה את הקתדרלה הגותית המרשימה עם השעון האסטרונומי. נמשיך בטיול ברובע "צרפת הקטנה" ונראה את תעלות המים, הסכרים הקטנים ואת הבניינים המיוחדים ביופיים . נערוך שייט מהנה על הנהר. חזרה מאוחרת לבית המלון.

 

יום 4 היער השחור (הטירה בהיידלברג וובית הכנסת בשפייר)
יום מהנה לפנינו. ניסע לעיר האוניברסיטאית הרומנטית היידלברג. נטייל בין הסמטאות והרחובות הצרים של העיר העתיקה. נבקר במדרחוב המפורסם ובכיכר הראשית שם שוכנים בית העירייה והכנסייה של העיר. נתרשם מן הטירה העתיקה אשר ממוקמת על צלע הר מעל העיר העתיקה ומן הגשר המפורסם של העיר. נבקר בטירה ובמרתפיה ונראה את חבית היין הגדולה בעולם. נמשיך לשפייר, אחת הערים העתיקות בגרמניה. נטייל בעיר היפה ונתרשם מהקתדרלה אשר במאה ה-11 הייתה הגדולה בעולם. נראה גם את שרידי בית הכנסת העתיק, זכר לקהילה היהודית הגדולה והחשובה אשר התגוררה בעבר בעיר. בתום הביקור נחזור לבית המלון. בערב נצא לארוחת ערב חגיגית לסיום טיולנו.
יום 5 היער השחור –ציריך-ת"א (חבל אלזאס וקולמאר)
עוד יום מהנה והפעם בחבל אלזאס, נבקר בקולמאר – עיר המשגשגת כבר 700 שנה בשל המסחר ביין. נטייל בעיר העתיקה וברובע הבורסקאים המשוחזר וגם ב"ונציה הקטנה" ובה תעלות מים ויובלים "גועשים". נראה את "בור היהודים" ונלמד את סיפורם של יהודי האזור לאורך ההיסטוריה. נמשיך לרקוויאר – עיירה "אלזאסית" טיפוסית המוקפת חומות. נטייל בסמטאות העיירה בין בתי האבן העתיקים, היקבים המיוחדים והחנויות הססגוניות.
בתום הביקור מלאי חוויות ועם טעם של עוד ניסע לשדה התעופה ונטוס ארצה.

שוויץ
– מפלי הריין

 

היער השחור
– ביקור בגנגנבאך
– שייט בטיטיזי
– מפלי טריברג
– ביקור בפרייבורג
– ביקור בבאדן באדן
– נסיעה לאורך כביש 500
– מאמלזי
– ביקור בהיידלברג
– טירת היידלברג
– ביקור בשפייר

 

חבל אלזאס
– ביקור בקולמאר
– ביקור ברקוויאר

ארוחת ערב חגיגית

– טיסות במסלול ת"א- ציריך– ת"א.
– לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה ו/או ראשונה.
– ארוחת בוקר בסגנון "מזנון חופשי" מדי יום.
– ארוחת ערב חגיגית אחת.
– דמי כניסה לאתרים המפורטים במסלול .
– אוטובוס תיירים ממוזג ע"פ תכנית הטיול.
– מלווה קבוצה ישראלי.
– טיפים לנותני השירותים השונים (למעט סבלות).
– מיסי נמל, הטל ביטחון ודלק.

– מחיר הטיול אינו כולל טיפ למלווה הקבוצה – הטיפ המומלץ הוא 3 אירו לאדם ליום.

לפרטים נוספים והזמנה
03-715-9999

מתלבטים? מלאו ונחזור אליכם
צרפו אותי לרשימת הדיוור